دستگاه لوله بازکن ۷۵۰ نیمه اتومات مخصوص بازکردن لوله های فاضلاب طراحی شده است.

روش باز کردن لوله توسط دستگاه الکترو فنر (ژنراتور لوله بازکنی)

از فنرهای لوله بازکنی بیشتر برای لوله های فاضلاب مسدود شده استفاده می شود.این فنرها بدلیل انعطاف پذیری و توانایی عبور از پیچ و خم های لوله بهترین وسیله برای بازکردن لوله های شبکه فاضلاب می باشند این فنرها در متراژ ها و قطرهای مختلف تولید می شوند.

برای به گردش در آوردن و انتقال فنرها به داخل فاضلاب از الکتروموتورها استفاده می شود. این وسیله دارای یک موتور گرداننده تک فاز است که با دور آهسته گردش می کند.الکترو موتورها دارای یک کلید چپ گرد و راست گرد جهت گرداندن فنر به داخل لوله ها می باشد.

تذکر:

حتما در هنگام کار به منظور جلوگیری از آسیب دست ها باید از دستکش چرمی مخصوص استفاده شود.

روش کار:

بعد از روشن کردن دستگاه برای جلوگیری از خارج شدن فنر و پیچیدگی آن فنر را به وسیله دست به داخل لوله هدایت کرده وبا دست دیگر اهرم گرداننده فنر را فشار می دهند. با این عمل فنر شروع به گردش می نماید ( برای حرکت به جلو و عقب فنر از نیروی دست به همراه دست کش مخصوص باید استفاده کرد،چون این دستگاه فقط فنر را به حالت چرخش در می آورد).  بعد از مدت کوتاهی فنر گرفتگی های داخل لوله را باز می کند. ضمنا همزمان با گردش فنر یک شلنگ متصل به شیر آب را درون مجرای فاضلاب قرار می دهند.پس از بازکردن شیر آب ، فنر عمل لایروبی و تراشیدن جرم های جداره لوله را انجام می دهد و آب خارج شده از شلنگ عمل شستشوی جداره لوله ها و هدایت جرم ها را به درون چاه انجام می دهد

استفاده از این دستگاه جهت کندن چاه جدید با رعایت اصول ایمنی
ترمیم چاه
لایه روبی
باز کردن و بستن درب چاه
….. میتوان اشاره کرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    به کمک نیاز دارید؟